Różnorodność kredytów gotówkowych – najczęściej wybierane

Posted April 17, 2019

Bardzo duża ilość ofert na kredyty gotówkowe dostępne na rynku to dobra wiadomość przede wszystkim dla zainteresowanych nimi osób. Dzięki temu bowiem mogą wybrać najlepiej dopasowane do swoich potrzeb i oczekiwań.

Warunki kredytów na pierwszym miejscu

Najczęściej jako najważniejszy czynnik, który skłania do wybrania konkretnej oferty klienci wskazują przede wszystkim proponowane przez bank warunki. Mowa tutaj o bardzo wielu czynnikach, poczynając od kwoty, jaka klient może uzyskać, poprzez wysokość oprocentowania czy prowizji, na wysokości miesięcznej raty kończąc. Oczywiście wszystkie te czynniki są ze sobą związane, co powoduje że klient często musi sprawdzić wiele parametrów, zanim zdecyduje się na wybór konkretnej oferty. Ze względu na coraz większą liczbę banków na rynku i tym samym rosnącą konkurencję nie dziwi fakt, że z każdym rokiem oferty są coraz bardziej atrakcyjne dla zainteresowanych osób. Tylko dzięki temu bank może liczyć na znacznie większe nimi zainteresowanie. Na pewno do najważniejszych czynników, wskazywanych przede wszystkim przez klientów jest możliwość uzyskania kredytu w interesującej wysokości przy jak najmniejszej ilości niezbędnych dokumentów jak również w jak najkrótszym czasie. Obecnie wiele banków do uzyskania kredytu w wysokości do kilkunastu tysięcy nie wymagają od klienta zaświadczeń o zarobkach, wystarczające jest jedynie oświadczenie klienta wysokości osiąganego miesięcznego dochodu. Jeszcze łatwiej mają użytkownicy bankowości elektronicznej. Bardzo często do zaciągnięcia kredytu nie potrzeba nic, wystarczy jedynie zatwierdzenie online proponowanej przez bank oferty. W znacznej większości są one konstruowane w oparciu o wpływy na konto klienta, dlatego też bank nie wymaga nawet oświadczeń zarobkach, gdyż doskonale zna wysokość wpływającego na konto wynagrodzenia. Dla wielu osób starających się o kredyt ważny jest także czas spłaty zobowiązania. To on w znacznej mierze rzutuje na wysokość miesięcznej raty, często więc możliwość wyboru dłuższego okresu spłaty sprawia, że klienci decydują się na ofertę konkretnego banku.

Read More »

Jak znaleźć dobry kredyt gotówkowy?

Posted June 7, 2017

Kredyt gotówkowy stanowi pewne zobowiązanie, które trzeba spłacić. Tak czy inaczej można go przeznaczyć na dowolny cel co stanowi go atrakcyjną ofertą. Możliwości szukania takiego kredytu jest naprawdę wiele. Zanim podejmiemy decyzję powinniśmy zwrócić uwagę na jego oprocentowanie jak i wysokość prowizji. To jest właśnie koszt dodatkowy jaki zapłacimy biorąc kredyt gotówkowy.

Gdzie szukać ofert?

Z pewnością dobrym narzędziem do wyszukiwania dobrych ofert kredytów gotówkowych to internet. Jest środkiem masowego przekazu więc nic dziwnego, że tam znajdziemy najwięcej informacji. Jednak powinniśmy się wystrzegać niesprawdzonych informacji na przykład z for dyskusyjnych. Najpopularniejszym narzędziem są kalkulatory kredytowe. Po wypełnieniu odpowiednich pól znajdziemy informacje jakie są nam potrzebne do podjęcia decyzji. Jeśli chcemy przeanalizować kilka ofert naraz to przydatnym narzędziem będzie porównywarka kredytowa. Pokaże nam jaki kredyt gotówkowy jest wart uwagi. Ważne jest wybranie tych najciekawszych propozycji a dopiero ich dalsze analizowanie na przykład pod kątem oprocentowania.

Read More »

Co jest potrzebne do uzyskania kredytu?

Posted October 27, 2016

Aby uzyskać kredyt, należy pamiętać iż banki mają wobec osób składających wnioski pewne wymagania.

To jednak czego banki wymagają, zależy przede wszystkim od rodzaju kredytu. Gdy mowa o kredytach takich jak na przykład hipoteczne z pewnością tutaj wymagania banków są największe. Kredyt hipoteczny może mieć swoje zalety i atrakcyjne warunki spłaty rat i całości kredytu. Brak prowizji przy wcześniejszej spłacie takiego kredytu hipotecznego. Okres takiego kredytowania może wynosić od 15 do 30 lat a zależy to od kwoty, jaką potrzebuje na zakup nieruchomości. Raz w roku można za porozumieniem banku zatrzymać sobie taką spłatę kredytu na miesiąc lub dwa, czyli można zrobić sobie takie wakacje od kredytu a czasem taka sytuacja może się zdarzyć. Przed rozpoczęciem zabawy z kredytem musimy na jego temat dowiedzieć się wszystko i na jakich warunkach zostanie przydzielony nam taki kredyt hipoteczny. Takie przepisy są w ustawie z 2013 roku i ta ustawa jest z myślą o pomocy dla młodych ludzi, którzy chcą mieć swoje mieszkanie na start. Biorąc taki kredyt w banku pracownik banku w dziale informacji powinien nam udzielić wyczerpujących odpowiedzi na każde nasze pytanie i dodatkowo opisać i zrobić bilans zdolności kredytowej, w której można zobaczyć jak wyglądają nasze raty z roku na rok, jeżeli są zrobione w systemie malejącym. Do takiego kredytu nie tylko trzeba przedstawić wymagane zaświadczenia, ale bardzo często także konieczne jest to, aby znaleźć sobie żyrantów. Dla banku jest to dodatkowe zabezpieczenie słpaty kredytu. Jeżeli raty nie są spłacane przez kredytobiorcę, wówczas bank może wymagać ich spłaty właśnie od żyrantów. Tak samo w przypadku egzekucji komorniczej bank może wystąpić o ściąganie należności zarówno od kredytobiorcy, jak też od żyrantów.

Read More »