Jakie sprawy przeanalizować przed podjęciem decyzji o finansowaniu samochodu?

Gotówka, leasing konsumencki, a może kredyt samochodowy? To najpopularniejsze metody finansowania pojazdów w Polsce. Kredyt samochodowy wychodzi na prowadzenie ze względu na mnogość opcji spłaty, na sporą elastyczność analizy zdolności kredytowej, na profil zabezpieczenia umowy samym autem. Poza tym kredyt samochodowy charakteryzuje się znacznie większymi kwotami od klasycznego kredytu gotówkowego.

Finansowanie samochodu kredytem to bardzo efektywne rozwiązanie

Kredyt samochodowy, co do zasady można pozyskać na nowy lub używany pojazd, ale nie tylko samochód osobowy, ale również motocykl, przyczepę. Większość marek motoryzacyjnych dysponuje własnymi bankami poprawiającymi płynność sprzedaży i zapewniającymi znacznie lepsze warunki współpracy zmotoryzowanym kredytobiorcom. Jeżeli zaciągasz kredyt samochodowy przez autobank otrzymujesz preferencyjne warunki ubezpieczenia, serwisowania, dostęp do wielu usług dodatkowych powiązanych z eksploatacją. Volkswagen Bank, FCA, Toyota Bank to tylko niektóre z przykładów podobnych instytucji z dość unikalnymi ofertami dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Jedna z głównych zasad przemawiających za współpracą z autobankami to fakt, że wszystkie formalności załatwisz bezpośrednio przy zakupie samochodu.

Rata balonowa do rolowania umowy i przejścia na nową generację samochodu

Przed podpisaniem umowy powinieneś się zastanowić, czy chcesz zatrzymać kredytowany samochód, czy może wymienić na nowszy model i wykorzystać potencjał raty balonowej stanowiącej przy okazji wkład własny do kolejnego zobowiązania. Jeżeli jesteś fantem konkretnej marki i lubisz testować nowe samochody, a niekoniecznie „czuć własność” to rata balonowa i rolowanie nowych umów to zdecydowanie najlepsze i ekonomicznie korzystne rozwiązanie. W kredytach samochodowych nie musisz się też specjalnie zamartwiać wkładem własnym, bo na rynku panuje duża elastyczność, nawet na poziomach 0-10% (minimalne), do maksymalnych osiągających wartość 50%.

Wszystkie formalności bezpośrednio u dilera

W kredytach samochodowych spłacasz rzeczywistą utratę wartości auta, krótko mówiąc i zyskujesz większą elastyczność, nawet bezpośrednio u dilera. Wszystkie formalności z kredytem samochodowym załatwisz bezpośrednio przy zakupie pojazdu, a to jednak spore ułatwienie. W kredycie samochodowym nie występują też żadne ukryte opłaty, a większa wartość kredytowania zachęca do wykorzystania potencjału najnowszej generacji aut. Co myślisz o wskazanej konfiguracji zakupu samochodu? Pamiętaj, że w gospodarce obowiązują bardzo niskie stopy procentowe wspierające podejmowanie podobnych decyzji.