Różnorodność kredytów gotówkowych – najczęściej wybierane

Bardzo duża ilość ofert na kredyty gotówkowe dostępne na rynku to dobra wiadomość przede wszystkim dla zainteresowanych nimi osób. Dzięki temu bowiem mogą wybrać najlepiej dopasowane do swoich potrzeb i oczekiwań.

Warunki kredytów na pierwszym miejscu

Najczęściej jako najważniejszy czynnik, który skłania do wybrania konkretnej oferty klienci wskazują przede wszystkim proponowane przez bank warunki. Mowa tutaj o bardzo wielu czynnikach, poczynając od kwoty, jaka klient może uzyskać, poprzez wysokość oprocentowania czy prowizji, na wysokości miesięcznej raty kończąc. Oczywiście wszystkie te czynniki są ze sobą związane, co powoduje że klient często musi sprawdzić wiele parametrów, zanim zdecyduje się na wybór konkretnej oferty. Ze względu na coraz większą liczbę banków na rynku i tym samym rosnącą konkurencję nie dziwi fakt, że z każdym rokiem oferty są coraz bardziej atrakcyjne dla zainteresowanych osób. Tylko dzięki temu bank może liczyć na znacznie większe nimi zainteresowanie. Na pewno do najważniejszych czynników, wskazywanych przede wszystkim przez klientów jest możliwość uzyskania kredytu w interesującej wysokości przy jak najmniejszej ilości niezbędnych dokumentów jak również w jak najkrótszym czasie. Obecnie wiele banków do uzyskania kredytu w wysokości do kilkunastu tysięcy nie wymagają od klienta zaświadczeń o zarobkach, wystarczające jest jedynie oświadczenie klienta wysokości osiąganego miesięcznego dochodu. Jeszcze łatwiej mają użytkownicy bankowości elektronicznej. Bardzo często do zaciągnięcia kredytu nie potrzeba nic, wystarczy jedynie zatwierdzenie online proponowanej przez bank oferty. W znacznej większości są one konstruowane w oparciu o wpływy na konto klienta, dlatego też bank nie wymaga nawet oświadczeń zarobkach, gdyż doskonale zna wysokość wpływającego na konto wynagrodzenia. Dla wielu osób starających się o kredyt ważny jest także czas spłaty zobowiązania. To on w znacznej mierze rzutuje na wysokość miesięcznej raty, często więc możliwość wyboru dłuższego okresu spłaty sprawia, że klienci decydują się na ofertę konkretnego banku.

Ile czeka się na kredyt?

Obecnie rozpatrzenie wniosków kredytowych trwa znacznie krócej niż kilka lat temu. Niektóre banki podejmują decyzję w ciągu kilkunastu minut. Im mniej formalności i mniej dokumentów do przedstawienia przez klienta, tym szybciej można liczyć na decyzje dotyczącą złożonego wniosku. Wiele banków, zwłaszcza tych działających online oferuje klientom możliwość składania wniosków nie tylko w oddziałach, ale także za pośrednictwem bankowości online czy nawet wiadomości SMS. Oczywiście warunkiem jest wcześniejsze zarejestrowanie numeru telefonu w bankowości elektronicznej, gdyż tylko wtedy wnioski złożone przez telefon będą rozpatrywane. Z pewnością dużym zainteresowaniem cieszą się tak zwane kredyt promocyjne, które banki oferują na preferencyjnych warunkach. Tutaj najczęściej znacznie obniżone w stosunku do tradycyjnych ofert jest oprocentowanie, ponadto banki rezygnują z prowizji lub obniżają znacznie jej wysokość. Dla klientów oznacza to niższe koszty całkowite związane ze spłatą kredytu, jednak muszą się godzić na warunki stawiane przez bank. Najczęściej jednym z nich jest dość krótki maksymalny okres spłaty jak również granica wysokości kredytu. Jeżeli jednak klient potrzebuje szybkiej gotówki na przykład na wakacyjny wyjazd, bez problemu może zwrócić się do banku o przedstawienie takiej promocyjnej oferty. Najczęściej prezentowane są one w okresie wakacyjnym czy przed świętami, kiedy zainteresowanie kredytami jest znacznie wyższe.