Jak znaleźć dobry kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy stanowi pewne zobowiązanie, które trzeba spłacić. Tak czy inaczej można go przeznaczyć na dowolny cel co stanowi go atrakcyjną ofertą. Możliwości szukania takiego kredytu jest naprawdę wiele. Zanim podejmiemy decyzję powinniśmy zwrócić uwagę na jego oprocentowanie jak i wysokość prowizji. To jest właśnie koszt dodatkowy jaki zapłacimy biorąc kredyt gotówkowy.

Gdzie szukać ofert?

Z pewnością dobrym narzędziem do wyszukiwania dobrych ofert kredytów gotówkowych to internet. Jest środkiem masowego przekazu więc nic dziwnego, że tam znajdziemy najwięcej informacji. Jednak powinniśmy się wystrzegać niesprawdzonych informacji na przykład z for dyskusyjnych. Najpopularniejszym narzędziem są kalkulatory kredytowe. Po wypełnieniu odpowiednich pól znajdziemy informacje jakie są nam potrzebne do podjęcia decyzji. Jeśli chcemy przeanalizować kilka ofert naraz to przydatnym narzędziem będzie porównywarka kredytowa. Pokaże nam jaki kredyt gotówkowy jest wart uwagi. Ważne jest wybranie tych najciekawszych propozycji a dopiero ich dalsze analizowanie na przykład pod kątem oprocentowania.

Odmowna decyzja banku

Mogło by się wydawać, że odmowa jednego banku pogrąży nasze szanse na dostanie kredytu gotówkowego. Nie zaszkodzi spróbować w innym banku. Złą regułą jest zakładanie, że skoro bank A nie udzielił nam zgody na kredyt to bank B zrobi to samo. Dobrą metodą jest wydłużenie czasu kredytowania. To jasny sygnał dla banku, że potrzebujemy pieniędzy i on jako instytucja może nam je zapewnić. Zanim jednak zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego powinniśmy spłacić wszystkie zbędne zobowiązania. Do nich należy chociażby karta kredytowa. Odmowna decyzja banku nie skreśla nas całkowicie. Możemy zdecydować się na negocjowanie. Może zaproponować także swoje rozwiązanie. To jasny sygnał dla banku, że jesteśmy osobami, które się nie poddają. Także tak może być w przypadku dostaniemy negatywną decyzję.

Koszt całkowity kredytu

Powinniśmy się zastanowić czy stać nas na taki kredyt. Najważniejszą rzeczą są tutaj odsetki. To nie jest tak, że spłacamy tylko kwotę podstawową. Tak, żeby było fair i po stronie banku i kredytobiorcy musimy zapłacić pewien procent od zaciągniętej sumy, który nazywany jest potocznie oprocentowaniem kredytu gotówkowego. Zapłacimy także prowizję. Jej wysokość jest zależna od określonej placówki banku. Błędem jest myślenie, że każda prowizja wynosi tyle samo w każdym banku. Nie można ufać kolorowym banerom, które zapewniają nas o prowizji 0%.