Kredyty gotówkowe czy pożyczki dla bezrobotnych

Posted September 7, 2016

Na samym początku trzeba podkreślić, że w żadnym z banków bezrobotny nie otrzyma kredytu gotówkowego. Owszem są rozwiązania dostępne dla bezrobotnych, ale poza bankami. W tym przypadku należy mówić raczej o pożyczkach niż kredytach gotówkowych dla bezrobotnych. Zamieszanie wokół tej kwestii wynika z samego nazewnictwa, gdyż jako kredyt gotówkowy z reguły przyjmujemy ten dostępny w banku, a chodzi przecież o oferty spoza banku, czyli pożyczki pozabankowe, czy też chwilówki, gdy nie wiesz gdzie znajdziesz dobre kredyty gotówkowe porównanie tych wielu banków na pewno pomoże dokonać wyboru.

Tak czy inaczej, oferty dla bezrobotnych robią furorę na rynku pożyczek pozabankowych udzielanych przez internet. Sięgają po nie bardzo często osoby bez umowy o pracę, bez udokumentowanych dochodów oraz wykonujący prace sezonowe i dodatkowe. Pożyczka gotówkowa dla bezrobotnych zaistniała głównie z myślą o osobach, które mają przejściowe problemy finansowe, straciły pracę lub nie posiadają zaświadczeń o zatrudnieniu. Daje ona wsparcie w trudnych momentach setkom rodzin w kraju.

Osoby bezrobotne, czy pracujące bez umowy o pracę przeważnie nie mają zdolności kredytowej wymaganej do uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej w banku. W związku z czym, w banku nie mają najmniejszej szansy na otrzymanie kredytu gotówkowego. Z pomocą tym osobom przyszły parabanki, które umożliwiają pozyskanie pożyczek bez zaświadczeń i innych dokumentów potwierdzających uzyskiwanie dochodów.

W firmach pożyczkowych możemy dużo łatwiej uzyskać pożyczkę gotówkową niż w jakimkolwiek banku nawet nieduży kredyt gotówkowy. Parabanki nie sprawdzają zdolności kredytowej Klientów ubiegających się u nich o pożyczki, dzięki czemu mogą one udzielać wsparcia bezrobotnym. W parabanku brak stałych dochodów nie stanowi przeszkody w ubieganiu się o pożyczkę, gdyż nie są wymagane zaświadczenia o dochodach.

W firmach pozabankowych bezrobotni mogą otrzymać za pierwszym razem pożyczkę za darmo. Zaświadczenia nie są potrzebne, a procedury są proste i szybkie, wystarczy wypełnić wniosek, dokonać jednej wpłaty w kwocie 1 zł na konto pożyczkodawcy, potwierdzając w ten sposób swoje dane osobowe, a środki w kilkadziesiąt minut znajdą się na koncie.

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach to najlepsza oferta dla bezrobotnych, gdyż stosowane są uproszczone procedury weryfikacji wiarygodności kredytowej klienta.