Kredyt w Duecie

Posted January 8, 2016

Warianty umowy

Kredyty gotówkowe, są tak popularnym sposobem pozyskania dodatkowych środków finansowych, że praktycznie każdy bank skłonny jest udostępnić różnorodne warianty umowy, jaką podjąć może kredytobiorca. Warianty, jakie akceptuje dany kredytobiorca zależne są od potrzeb indywidualnych, oczekiwań i możliwości finansowych, przy czym, często, posiadają one pewne cechy wspólne. W przypadku kredytów gotówkowych, bardzo często powtarzającą się cechą wspólną jest fakt, że kredytobiorca, zwyczajowo jest tylko jeden. 

Nie tylko jeden kredytobiorca

Właśnie z tą cechą charakterystyczną, jaką odznaczają się praktycznie wszystkie kredyty gotówkowe, w umowie dotyczącej podjęcia kredytu jest jeden tylko kredytobiorca. Dotychczas, było to regułą. Tymczasem, aby złamać konwencję, banki zdecydowały się na ujęcie w warunkach umowy nie jednego kredytobiorcę, ale dwóch. Kredytobiorcy ci, są sobie równoważni; przysługują im dokładnie te same prawa i spoczywają na nich takie same obowiązki. Kredyt tego typu, obejmuje podział obowiązków pomiędzy dwiema osobami o zdolności kredytowej, przy czym nie muszą one być nawet ze sobą spokrewnione, co jest bardzo cennym ułatwieniem. 

Niższe oprocentowanie 

Duet kredytobiorców, uzyskuje już na starcie istotne udogodnienie, jakim jest niższe oprocentowanie. Przykładowo, gdy oprocentowanie w przypadku jednego tylko kredytobiorcy, wynosi 12%, kiedy kredytobiorcy, połączyć decydują się siły, oprocentowanie wyniesie o połowę oprocentowania mniej, czyli dokładnie 6%. Decyzja kredytowa, także zapada niezwykle szybko; bank potrzebuje w przypadku kredytu Duet jedynie 10 minut, co znacznie usprawnia procedurę pozyskania kredytu gotówkowego. 

Mimo wszystko, nawet kredyt takiego rodzaju zawiera pewne elementy, które uznawane mogą być za nie tyle niekorzystne, co zasługujące na uwagę. 

Podzielone koszta

Kredyty gotówkowe Duet, przede wszystkim wymagają podjęcia ubezpieczenia. Ubezpieczenie, jest konieczne i nie można się od niego uchylić. Jest to priorytet, gdyż w kredyt ten, nie wymaga poręczycieli. Powszechnie wiadomo zaś, że kiedy kredyt nie wymaga żyrantów, konieczne jest ubezpieczenie. W przypadku Duetu, bardzo ważnym elementem jest początkowa prowizja, jaką pobiera się od obu kredytobiorców na początku okresu kredytowania. Wysokość tej prowizji, wynosi zwykle 5%. Koszty, jakie towarzyszą podejmowaniu kredytu Duet, są zatem podzielone i wbrew pozorom, nie tak niskie, jak początkowo mogłoby się zdawać. W tym przypadku, odsetki kredytu gotówkowego są niewielkie, a największy koszt poniesiemy z tytułu nie odsetek, a właśnie z prowizji, która określana jest także jako składka na ubezpieczenie.